laurens.JPG

 

 

Gezinnen

De gezinsreconstructies zijn voorlopig enkel beschikbaar via het digitaal archief (zie Documenten).

Gezinsreconstructies per gemeente - België (volgens de huidige bestuurlijke indeling)

Gemeente of stad

(met link naar Wikipedia)

Provincie

Gewest

Deelgemeenten en gehuchten

met link naar gezinsreconstructies en eerste sporen (>JJJJ)

 

Opmerkingen

[Zie ook voorbeelden generatiecodes]

Aalst

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Aalst, Gijzegem, Hofstade, Baardegem (>1760), Herdersem, Meldert, Moorsel, Erembodegem, Nieuwerkerken

 

Aalter

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Aalter, Bellem, Lotenhulle, Poeke

 

Aarlen (Arlon)

Luxemburg

Waals gewest

Aarlen, Bonnert, Heinsch, Toernich, Guirsch, Autelbas

 

Aarschot

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Aarschot (>1792), Gelrode (>1782), Langdorp (>1722), Rillaar (>1860)

De stamlijn ontstond vooral uit uitwijking uit het Mechelse in de 18e eeuw.

Aartselaar

Antwerpen

Vlaams gewest

Aartselaar (>1656)

 

Aat (Ath)

Henegouwen

Waals gewest

Aat (>1833), Lanquesaint, Irchonwelz, Ormeignies, Bouvignies, Ostiches, Rebaix, Maffle, Arbre, Houtaing, Ligne, Mainvault, Moulbaix, Villers-Notre-Dame, Villers-Saint-Amand, Gellingen, Isières, Meslin-l'Evêque, Gibecq

 

Affligem

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Essene, Hekelgem, Teralfene

 

Aiseau-Presles

Henegouwen

Waals gewest

Aiseau, Pont-de-Loup, Presles, Roselies

 

Alken

Limburg

Vlaams gewest

Alken

 

Alveringem

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Alveringem, Hoogstade, Oeren, Sint-Rijkers, Beveren, Gijverinkhove, Izenberge, Leisele, Stavele

 

Amay

Luik

Waals gewest

Amay, Ampsin, Flône, Jehay-Bodegnée, Ombret

 

Amel

Luik

Waals gewest

Amel, Meyerode, Heppenbach

 

Andenne

Waals gewest

Andenne, Bonneville, Coutisse, Landenne, Maizeret, Namêche, Sclayn, Seilles, Thon, Vezin

 

Anderlecht

 

Brussels gewest

Anderlecht (>1911)

 

Anderlues

Henegouwen

Waals gewest

Anderlues

 

Anhée

Namen

Waals gewest

Anhée, Annevoie-Rouillon, Bioul, Denée, Haut-le-Wastia, Sosoye, Warnant

 

Ans

Luik

Waals gewest

Ans, Loncin, Alleur, Xhendremael

 

Anthisnes

Luik

Waals gewest

Anthisnes, Villers-aux-Tours, Hody, Tavier

 

Antoing

Henegouwen

Waals gewest

Antoing, Maubray, Péronnes-lez-Antoing, Bruyelle, Calonne, Fontenoy

 

Antwerpen

Antwerpen

Vlaams gewest

Antwerpen (>1394), Berendrecht-Zandvliet-Lillo, Deurne (>1739), Borgerhout (>1763), Merksem (>1854), Ekeren (>1810), Berchem (>1727), Hoboken (>1620), Wilrijk (>1715)

De Antwerpse stamlijnen vinden hun oorsprong vooral in het voormalige graafschap Vlaanderen. Naamvarianten zijn voornamelijk Lauwers, Lauwerey(n)s, Laureys(sen)(s).

Anzegem

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Anzegem, Gijzelbrechtegem, Ingooigem, Vichte, Kaster, Tiegem

 

Ardooie

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Ardooie, Koolskamp

 

Arendonk

Antwerpen

Vlaams gewest

Arendonk

 

As

Limburg

Vlaams gewest

As, Niel-bij-As

 

Asse

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Asse (>1695), Bekkerzeel (>1620), Kobbegem, Mollem (>1737), Relegem, Zellik

 

Assenede

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Assenede, Boekhoute, Bassevelde, Oosteeklo

 

Assesse

Namen

Waals gewest

Assesse, Maillen, Sart-Bernard, Crupet, Sorinne-la-Longue, Florée, Courrière

 

Attert

Luxemburg

Waals gewest

Attert, Nobressart, Nothomb, Thiaumont, Tontelange

 

Aubange

Luxemburg

Waals gewest

Aubange, Athus, Halanzy, Rachecourt

 

Aubel

Luik

Waals gewest

Aubel

 

Avelgem

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Avelgem, Kerkhove, Waarmaarde, Outrijve, Bossuit

 

Awans

Luik

Waals gewest

Awans, Fooz, Elch, Villers-l'Évêque, Hognoul

 

Aywaille

Luik

Waals gewest

Aywaille, Ernonheid, Harzé, Sougné-Remouchamps

 

Baarle-Hertog

Antwerpen

Vlaams gewest

Baarle-Hertog

 

Baelen

Luik

Waals gewest

Baelen, Membach

 

Balen

Antwerpen

Vlaams gewest

Balen, Olmen

 

Bastenaken (Bastogne)

Luxemburg

Waals gewest

Bastenaken, Longvilly, Noville, Villers-la-Bonne-Eau, Wardin

 

Beaumont

Henegouwen

Waals gewest

Beaumont, Barbençon, Leugnies, Leval-Chaudeville, Renlies, Solre-Saint-Géry (>1800), Thirimont

 

Beauraing

Namen

Waals gewest

Beauraing, Baronville, Dion, Felenne, Feschaux, Honnay, Javingue, Vonêche, Wancennes, Winenne, Wiesme, Focant, Martouzin-Neuville, Pondrôme, Froidfontaine

 

Beernem

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Beernem, Oedelem, Sint-Joris

De eerste sporen van de familie Van Praet vinden we in Oedelem in 906.

Beerse

Antwerpen

Vlaams gewest

Beerse (>1441), Vlimmeren (>1703)

De Kempische stamlijnen zijn vooral verbonden met migratie in/uit de stad Antwerpen.

Beersel

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Beersel, Lot, Alsemberg, Dworp, Huizingen

 

Begijnendijk

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Begijnendijk (>1725), Betekom (>1689)

 

Bekkevoort

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Bekkevoort, Assent, Molenbeek-Wersbeek (>1896)

 

Belœil

Henegouwen

Waals gewest

Belœil, Basècles, Ramegnies, Thumaide, Wadelincourt, Aubechies, Ellignies-Sainte-Anne, Quevaucamps, Grandglise, Stambruges

 

Bergen (Mons)

Henegouwen

Waals gewest

Bergen, Ghlin, Flénu, Jemappes, Maisières, Nimy, Havré, Harmignies, Harveng, Hyon, Mesvin, Nouvelles, Ciply, Saint-Symphorien, Villers-Saint-Ghislain, Spiennes, Cuesmes, Obourg, Saint-Denis

 

Beringen

Limburg

Vlaams gewest

Beringen, Beverlo, Koersel (>1972), Paal

 

Berlaar

Antwerpen

Vlaams gewest

Berlaar (>1795), Gestel

 

Berlare

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Berlare, Overmere, Uitbergen

 

Berloz

Luik

Waals gewest

Berloz, Corswarem, Roost-Krenwik

 

Bernissart

Henegouwen

Waals gewest

Bernissart, Blaton, Harchies, Pommerœul, Ville-Pommerœul

 

Bertem

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Bertem, Korbeek-Dijle (>1897), Leefdaal

 

Bertogne

Luxemburg

Waals gewest

Bertogne, Flamierge, Longchamps

 

Bertrix

Luxemburg

Waals gewest

Bertrix, Auby-sur-Semois, Cugnon, Jehonville, Orgeo

 

Bevekom (Beauvechain)

Waals-Brabant

Waals gewest

Bevekom, Deurne, Hamme-Mille, Nodebais, Sluizen

 

Bever

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Bever

 

Beveren

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Beveren (>1726), Haasdonk (>1857), Melsele (>1882), Vrasene (>1625), Kallo (>1670), Doel (>1787), Kieldrecht (>1778), Verrebroek

 

Beyne-Heusay

Luik

Waals gewest

Beyne-Heusay, Bellaire, Queue-du-Bois

 

Bierbeek

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Bierbeek, Korbeek-Lo, Lovenjoel, Opvelp

 

Bièvre

Namen

Waals gewest

Bièvre, Baillamont, Bellefontaine, Cornimont, Graide, Gros-Fays, Monceau-en-Ardenne, Naomé, Oizy, Petit-Fays

 

Bilzen

Limburg

Vlaams gewest

Bilzen, Beverst, Eigenbilzen, Grote-Spouwen, Hees, Kleine-Spouwen, Mopertingen, Munsterbilzen, Rijkhoven, Rosmeer, Waltwilder, Martenslinde, Hoelbeek

 

Binche

Henegouwen

Waals gewest

Binche, Bray, Waudrez, Buvrinnes, Épinois, Leval-Trahegnies, Péronnes-lez-Binche, Ressaix

 

Bitsingen (Bassenge)

Luik

Waals gewest

Bitsingen, Boirs, Eben-Emael, Glaaien, Rukkelingen-aan-de-Jeker, Wonck

 

Blankenberge

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Blankenberge (>1937), Uitkerke

 

Blegny

Luik

Waals gewest

Mortier, Trembleur, Barchon, Housse, Saive, Saint-Remy

 

Blieberg (Plombières)

Luik

Waals gewest

Montzen, Moresnet, Gemmenich, Sippenaeken, Homburg

 

Bocholt

Limburg

Vlaams gewest

Bocholt, Kaulille, Reppel

 

Boechout

Antwerpen

Vlaams gewest

Boechout (>1818), Vremde

 

Bonheiden

Antwerpen

Vlaams gewest

Bonheiden, Rijmenam

 

Boom

Antwerpen

Vlaams gewest

Boom (>1621)

 

Boortmeerbeek

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Boortmeerbeek (>1805), Hever

 

Borgloon

Limburg

Vlaams gewest

Borgloon, Bommershoven, Broekom, Gors-Opleeuw, Gotem, Groot-Loon, Hendrieken, Hoepertingen, Jesseren, Kerniel, Kuttekoven, Rijkel, Voort

 

Borgworm (Waremme)

Luik

Waals gewest

Borgworm, Bettenhoven, Bleret, Bovenistier, Grand-Axhe, Lantremange, Liek

 

Bornem

Antwerpen

Vlaams gewest

Bornem (>1628), Weert, Mariekerke (>1815), Hingene, Nattenhaasdonk (>1764), Eikevliet (>1834), Wintam (>1853)

 

Borsbeek

Antwerpen

Vlaams gewest

Borsbeek

 

Bouillon

Luxemburg

Waals gewest

Bouillon, Les Hayons, Poupehan, Rochehaut, Noirefontaine, Sensenruth, Ucimont, Vivy, Bellevaux, Dohan, Corbion

 

Boussu

Henegouwen

Waals gewest

Boussu, Hornu

 

Boutersem

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Boutersem (>1911), Kerkom, Neervelp (>1912), Roosbeek, Vertrijk, Willebringen

 

Braives

Luik

Waals gewest

Braives, Avennes, Ciplet, Fallais, Fumal, Ville-en-Hesbaye, Latinne, Tourinne

 

Brakel

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Elst, Everbeek, Michelbeke, Nederbrakel, Opbrakel, Zegelsem (>1861), Parike

 

Brasschaat

Antwerpen

Vlaams gewest

Brasschaat

 

Brecht

Antwerpen

Vlaams gewest

Brecht, Sint-Job-in-'t-Goor, Sint-Lenaarts

 

Bredene

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Bredene

 

Bree

Limburg

Vlaams gewest

Beek, Bree, Gerdingen, Opitter, Tongerlo

 

Brugelette

Henegouwen

Waals gewest

Brugelette, Cambron-Casteau, Attre, Mévergnies-lez-Lens, Gages

 

Brugge

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Brugge (>1247), Koolkerke, Sint-Andries, Sint-Michiels, Assebroek, Sint-Kruis, Dudzele, Lissewege

De oudste sporen van de families vinden we in het Brugse vanaf 1247. De oudste melding Van Praet dateert er van 1127.

Brunehaut

Henegouwen

Waals gewest

Bléharies, Guignies, Hollain, Jollain-Merlin, Wez-Velvain, Lesdain, Laplaigne, Rongy, Howardries

 

Brussel (stad)

 

Brussels gewest

Brussel (>1798), Haren (>1617), Laken (>1902), Neder-Over-Heembeek (>1901)

 

Buggenhout

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Buggenhout (>1629), Opdorp (>1731)

De oudste stamouder van de verwante familie Moortgat werd vermeld in 1507 te Buggenhout.

Büllingen

Luik

Waals gewest

Büllingen, Manderfeld, Rocherath

 

Burdinne

Luik

Waals gewest

Burdinne, Hannêche, Lamontzée, Marneffe, Oteppe

 

Burg-Reuland

Luik

Waals gewest

Reuland, Thommen

 

Bütgenbach

Luik

Waals gewest

Bütgenbach, Elsenborn

 

Celles

Henegouwen

Waals gewest

Celles, Schalafie, Molenbaix, Popuelles, Pottes, Velaines

 

Cerfontaine

Namen

Waals gewest

Cerfontaine, Daussois, Senzeille, Silenrieux, Soumoy, Villers-Deux-Églises

 

Chapelle-lez-Herlaimont

Henegouwen

Waals gewest

Chapelle-lez-Herlaimont, Godarville, Piéton

 

Charleroi

Henegouwen

Waals gewest

Charleroi, Marcinelle, Couillet, Dampremy, Goutroux, Marchienne-au-Pont, Monceau-sur-Sambre, Mont-sur-Marchienne, Jumet, Gosselies, Lodelinsart, Ransart, Roux, Gilly, Montignies-sur-Sambre

 

Chastre

Waals-Brabant

Waals gewest

Chastre-Villeroux-Blanmont, Cortil-Noirmont, Gentinnes, Saint-Géry

 

Châtelet

Henegouwen

Waals gewest

Châtelet, Bouffioulx, Châtelineau

 

Chaudfontaine

Luik

Waals gewest

Chaudfontaine, Vaux-sous-Chèvremont, Beaufays, Embourg

 

Chaumont-Gistoux

Waals-Brabant

Waals gewest

Chaumont-Gistoux, Bonlez, Corroy-le-Grand, Dion-le-Mont, Dion-le-Val, Longueville

 

Chièvres

Henegouwen

Waals gewest

Chièvres, Grosage, Huissignies, Ladeuze, Tongre-Saint-Martin, Tongre-Notre-Dame

 

Chimay

Henegouwen

Waals gewest

Chimay, Bailièvre, Robechies, Saint-Remy, Salles, Villers-la-Tour, Virelles, Vaulx, Lompret, Baileux, Bourlers, Forges, L'Escaillère, Rièzes

 

Chiny

Luxemburg

Waals gewest

Chiny, Izel, Jamoigne, Les Bulles, Suxy, Termes

 

Ciney

Namen

Waals gewest

Ciney, Achêne, Braibant, Chevetogne, Conneux, Leignon, Pessoux, Serinchamps, Sovet

 

Clavier

Luik

Waals gewest

Clavier, Bois-et-Borsu, Les Avins, Ocquier, Pailhe, Terwagne

 

Colfontaine

Henegouwen

Waals gewest

Pâturages, Warquignies, Wasmes

 

Comblain-au-Pont

Luik

Waals gewest

Comblain-au-Pont, Poulseur

 

Courcelles

Henegouwen

Waals gewest

Courcelles, Gouy-lez-Piéton, Souvret, Trazegnies

 

Court-Saint-Etienne

Waals-Brabant

Waals gewest

Court-Saint-Etienne

 

Couvin

Namen

Waals gewest

Couvin, Aublain, Boussu-en-Fagne, Brûly, Brûly-de-Pesche, Cul-des-Sarts, Dailly, Frasnes-lez-Couvin, Gonrieux, Mariembourg, Pesche, Petigny, Petite-Chapelle, Presgaux

 

Crisnée

Luik

Waals gewest

Crisnée, Fize-le-Marsal, Kemexhe, Odeur, Thys

 

Dalhem

Luik

Waals gewest

Dalhem, Saint-André, Berneau, Bolbeek, Feneur, Mortroux, Neufchâteau, Weerst

 

Damme

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Damme (>1360), Hoeke, Lapscheure, Moerkerke, Oostkerke, Sijsele

 

Daverdisse

Luxemburg

Waals gewest

Daverdisse, Gembes, Haut-Fays, Porcheresse

 

De Haan

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Klemskerke, Wenduine, Vlissegem

 

De Panne

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

De Panne, Adinkerke

 

De Pinte

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

De Pinte, Zevergem

 

Deerlijk

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Deerlijk

 

Deinze

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Deinze (>1655), Astene, Bachte-Maria-Leerne, Gottem (>1834), Grammene, Meigem, Petegem-aan-de-Leie, Sint-Martens-Leerne, Vinkt, Wontergem (>1754), Zeveren

 

Denderleeuw

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Denderleeuw, Iddergem, Welle

 

Dendermonde

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Dendermonde, Appels, Baasrode (>1806), Grembergen, Mespelare, Oudegem, Schoonaarde, Sint-Gillis-bij-Dendermonde

 

Dentergem

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Dentergem (>1590), Markegem (>1748), Oeselgem, Wakken (>1758)

 

Dessel

Antwerpen

Vlaams gewest

Dessel (>1574)

 

Destelbergen

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Destelbergen, Heusden

 

Diepenbeek

Limburg

Vlaams gewest

Diepenbeek

 

Diest

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Diest (>1672), Deurne, Kaggevinne, Molenstede, Schaffen, Webbekom

 

Diksmuide

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Diksmuide, Beerst, Esen, Kaaskerke, Keiem, Lampernisse, Leke, Nieuwkapelle, Oostkerke, Oudekapelle, Pervijze, Sint-Jacobskapelle, Stuivekenskerke, Vladslo, Woumen

 

Dilbeek

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Dilbeek (>1786), Sint-Martens-Bodegem, Sint-Ulriks-Kapelle (>1702), Itterbeek, Groot-Bijgaarden, Schepdaal

 

Dilsen-Stokkem

Limburg

Vlaams gewest

Dilsen, Elen, Lanklaar, Rotem, Stokkem

 

Dinant

Namen

Waals gewest

Dinant, Anseremme, Bouvignes-sur-Meuse, Dréhance, Falmagne, Falmignoul, Furfooz, Lisogne, Thynes, Sorinnes, Foy-Notre-Dame

 

Dison

Luik

Waals gewest

Dison, Andrimont

 

Doische

Namen

Waals gewest

Doische, Gimnee, Gochenée, Matagne-la-Grande, Matagne-la-Petite, Niverlée, Romerée, Soulme, Vaucelles, Vodelée

 

Donceel

Luik

Waals gewest

Donceel, Haneffe, Jeneffe, Limont

 

Doornik (Tournai)

Henegouwen

Waals gewest

Doornik, Ere, Saint-Maur, Orcq, Esplechin, Froyennes, Froidmont, Willemeau, Ramegnies-Chin, Templeuve, Chercq, Blandain, Hertain, Lamain, Marquain, Gaurain-Ramecroix, Havinnes, Beclers, Thimougies, Barry, Maulde, Vaulx, Vezon, Kain, Melles, Quartes, Rumillies, Mont-Saint-Aubert, Mourcourt, Warchin

 

Dour

Henegouwen

Waals gewest

Dour, Blaugies, Élouges, Wihéries

 

Drogenbos

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Drogenbos

 

Duffel

Antwerpen

Vlaams gewest

Duffel (>1862)

 

Durbuy

Luxemburg

Waals gewest

Durbuy, Barvaux, Grandhan, Septon, Wéris, Bende, Bomal, Borlon, Heyd, Izier, Tohogne, Villers-Sainte-Gertrude

 

Écaussinnes

Henegouwen

Waals gewest

Écaussinnes-d'Enghien, Marche-lez-Écaussinnes, Ecaussinnes-Lalaing

 

Edegem

Antwerpen

Vlaams gewest

Edegem (>1773)

 

Edingen (Enghien)

Henegouwen

Waals gewest

Edingen, Lettelingen, Mark

 

Eeklo

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Eeklo

 

Éghezée

Namen

Waals gewest

Éghezée, Aische-en-Refail, Bolinne, Boneffe, Branchon, Dhuy, Hanret, Leuze, Liernu, Longchamps, Mehaigne, Noville-sur-Mehaigne, Saint-Germain, Taviers, Upigny, Waret-la-Chaussée

 

Eigenbrakel (Braine-l'Alleud)

Waals-Brabant

Waals gewest

Eigenbrakel (>1892), Ophain-Bois-Seigneur-Isaac, Lillois-Witterzée

 

Elsene

 

Brussels gewest

Elsene (>1896)

 

Elzele (Ellezelles)

Henegouwen

Waals gewest

Elzele, Lahamaide, Wodecq

 

Engis

Luik

Waals gewest

Engis, Clermont-sous-Huy, Hermalle-sous-Huy

 

Érezée

Luxemburg

Waals gewest

Erezée, Amonines, Mormont, Soy

 

Erpe-Mere

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Aaigem, Bambrugge, Burst, Erondegem, Erpe, Mere, Ottergem, Vlekkem

 

Erquelinnes

Henegouwen

Waals gewest

Erquelinnes, Bersillies-l'Abbaye, Grand-Reng, Hantes-Wihéries, Montignies-Saint-Christophe, Solre-sur-Sambre

 

Esneux

Luik

Waals gewest

Esneux, Tilff

 

Essen

Antwerpen

Vlaams gewest

Essen (>1792)

 

Estinnes

Henegouwen

Waals gewest

Croix-lez-Rouveroy, Estinnes-au-Mont, Estinnes-au-Val, Fauroeulx, Haulchin, Peissant, Rouveroy, Vellereille-les-Brayeux, Vellereille-le-Sec

 

Étalle

Luxemburg

Waals gewest

Étalle, Sainte-Marie, Villers-sur-Semois, Vance, Chantemelle, Buzenol

 

Etterbeek

 

Brussels gewest

Etterbeek

 

Eupen

Luik

Waals gewest

Eupen, Kettenis

 

Evere

 

Brussels gewest

Evere 

 

Evergem

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Evergem, Ertvelde, Sleidinge, Kluizen

 

Faimes

Luik

Waals gewest

Aineffe, Borlez, Celles, Les Waleffes, Viemme

 

Farciennes

Henegouwen

Waals gewest

Farciennes, Pironchamps

 

Fauvillers

Luxemburg

Waals gewest

Fauvillers, Hollange, Tintange

 

Fernelmont

Namen

Waals gewest

Bierwart, Cortil-Wodon, Forville, Franc-Waret, Hemptinne, Hingeon, Marchovelette, Noville-les-Bois, Pontillas, Tillier

 

Ferrières

Luik

Waals gewest

Ferrières, My, Vieuxville, Werbomont, Xhoris

 

Fexhe-le-Haut-Clocher

Luik

Waals gewest

Fexhe-le-Haut-Clocher, Freloux, Noville, Roloux, Voroux-Goreux

 

Flémalle

Luik

Waals gewest

Awirs, Chokier, Flémalle-Grande, Flémalle-Haute, Gleixhe, Ivoz-Ramet, Mons-lez-Liège

 

Fléron

Luik

Waals gewest

Fléron, Retinne, Magnée, Romsée

 

Fleurus

Henegouwen

Waals gewest

Fleurus, Heppignies, Lambusart, Wangenies, Saint-Amand, Brye, Wagnelée, Wanfercée-Baulet

 

Floreffe

Namen

Waals gewest

Floreffe, Floriffoux, Franière, Soye

 

Florennes

Namen

Waals gewest

Florennes, Corenne, Flavion, Hemptinne, Morville, Rosée, Saint-Aubin, Hanzinelle, Hanzinne, Morialmé, Thy-le-Bauduin

 

Florenville

Luxemburg

Waals gewest

Florenville, Fontenoille, Muno, Sainte-Cécile, Lacuisine, Villers-devant-Orval, Chassepierre

 

Fontaine-l'Evêque

Henegouwen

Waals gewest

Fontaine-l'Evêque, Forchies-la-Marche, Leernes

 

Fosses-la-Ville

Namen

Waals gewest

Fosses-la-Ville, Aisemont, Le Roux, Sart-Eustache, Sart-Saint-Laurent, Vitrival

 

Frameries

Henegouwen

Waals gewest

Frameries, Eugies, La Bouverie, Noirchain, Sars-la-Bruyère

 

Frasnes-lez-Anvaing

Henegouwen

Waals gewest

Anvaing, Arc-Ainières, Cordes, Forest, Wattripont

 

Froidchapelle

Henegouwen

Waals gewest

Froidchapelle, Boussu-lez-Walcourt, Fourbechies, Vergnies, Erpion

 

Galmaarden

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Galmaarden, Tollembeek, Vollezele

 

Ganshoren

 

Brussels gewest

Ganshoren 

 

Gavere

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Gavere, Asper, Baaigem, Dikkelvenne, Semmerzake, Vurste

 

Gedinne

Namen

Waals gewest

Gedinne, Bourseigne-Neuve, Bourseigne-Vieille, Houdremont, Louette-Saint-Denis, Louette-Saint-Pierre, Malvoisin, Patignies, Rienne, Sart-Custinne, Vencimont, Willerzie

 

Geel

Antwerpen

Vlaams gewest

Geel (>1617)

 

Geer

Luik

Waals gewest

Geer, Boëlhe, Hollogne-sur-Geer, Lens-Saint-Servais, Omal, Darion, Ligney

 

Geetbets

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Geetbets, Grazen, Rummen

De oudste sporen van de verwante familie Van Tilt gaan terug naar Rummen aan het begin van de 20e eeuw.

Geldenaken (Jodoigne)

Waals-Brabant

Waals gewest

Geldenaken, Dongelberg, Jauchelette, Lathuy, Malen, Opgeldenaken, Petrem, Sint-Jans-Geest, Sint-Remigius-Geest, Zittert-Lummen

 

Gembloers (Gembloux)

Namen

Waals gewest

Gembloers, Beuzet, Ernage, Grand-Manil, Lonzée, Sauvenière, Grand-Leez, Bossière, Bothey, Corroy-le-Château, Isnes, Mazy

 

Genepiën (Genappe)

Waals-Brabant

Waals gewest

Genepiën (>1832), Baisy-Thy (>1799), Bousval (>1747), Loupoigne (>1899), Vieux-Genappe, Glabais, Ways, Houtain-le-Val

 

Genk

Limburg

Vlaams gewest

Genk

 

Gent

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Gent (>1263), Mariakerke, Drongen, Wondelgem, Sint-Amandsberg, Oostakker, Desteldonk, Mendonk, Sint-Kruis-Winkel, Gentbrugge, Ledeberg, Afsnee, Sint-Denijs-Westrem, Zwijnaarde

De oudste sporen van de families vinden we in het Gentse vanaf 1288.

Geraardsbergen

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Geraardsbergen, Goeferdinge, Moerbeke (>1789), Nederboelare, Onkerzele, Ophasselt, Overboelare, Viane, Zarlardinge, Grimminge, Idegem, Nieuwenhove, Schendelbeke, Smeerebbe-Vloerzegem, Waarbeke, Zandbergen

 

Gerpinnes

Henegouwen

Waals gewest

Gerpinnes, Acoz, Gougnies, Joncret, Loverval, Villers-Poterie

 

Gesves

Namen

Waals gewest

Gesves, Faulx-les-Tombes, Haltinne, Mozet, Sorée

 

Gingelom

Limburg

Vlaams gewest

Gingelom, Boekhout, Jeuk, Kortijs, Montenaken, Niel-bij-Sint-Truiden, Vorsen, Borlo, Buvingen, Mielen-boven-Aalst, Muizen

 

Gistel

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Gistel, Moere, Snaaskerke, Zevekote

 

Glabbeek

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Bunsbeek, Glabbeek-Zuurbemde, Kapellen, Attenrode-Wever

 

Gooik

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Gooik, Kester, Leerbeek, Oetingen

 

Gouvy

Luxemburg

Waals gewest

Limerlé, Bovigny, Beho, Cherain, Montleban

 

Grâce-Hollogne

Luik

Waals gewest

Bierset, Grâce-Berleur, Hollogne-aux-Pierres, Horion-Hozémont, Velroux

 

Graven (Grez-Doiceau)

Waals-Brabant

Waals gewest

Graven, Eerken, Biez, Bossut-Gottechain, Nethen

 

Grimbergen

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Grimbergen (>1485), Humbeek (>1514), Beigem (>1639), Strombeek-Bever (>1651), Borgt (>1806)

De eerste sporen van de families vinden we in het Land van Grimbergen vanaf 1485. Deze kwamen iets later voor dan de sporen in Mechelen.

Grobbendonk

Antwerpen

Vlaams gewest

Grobbendonk, Bouwel (>1849)

 

Haacht

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Haacht (>1440), Tildonk, Wespelaar (>1684)

 

Haaltert

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Haaltert, Denderhoutem, Heldergem, Kerksken

 

Habay

Luxemburg

Waals gewest

Habay-la-Neuve, Hachy, Anlier, Habay-le-Vieille, Houdemont, Rulles

 

Halen

Limburg

Vlaams gewest

Halen, Loksbergen, Zelem

 

Halle

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Halle (>1597), Buizingen, Lembeek

 

Ham

Limburg

Vlaams gewest

Kwaadmechelen, Oostham

 

Hamme

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Hamme (>1729), Moerzeke

 

Hamoir

Luik

Waals gewest

Hamoir, Comblain-Fairon, Filot

 

Hamois

Namen

Waals gewest

Hamois, Natoye, Mohiville, Scy, Achet, Emptinne, Schaltin

 

Hamont-Achel

Limburg

Vlaams gewest

Achel (>1803), Hamont (>1887)

 

Ham-sur-Heure-Nalinnes

Henegouwen

Waals gewest

Cour-sur-Heure, Ham-sur-Heure, Jamioulx, Marbaix-la-Tour, Nalinnes

 

Hannuit (Hannut)

Luik

Waals gewest

Hannuit, Abolens, Avernas-le-Bauduin, Avin, Bertrée, Blehen, Cras-Avernas, Crehen, Grand-Hallet, Lens-Saint-Remy, Merdorp, Moxhe, Petit-Hallet, Poucet, Thisnes, Truielingen, Villers-le-Peuplier, Wansin

 

Harelbeke

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Harelbeke, Bavikhove, Hulste (>1754)

 

Hasselt

Limburg

Vlaams gewest

Hasselt, Sint-Lambrechts-Herk, Wimmertingen, Kermt, Spalbeek, Kuringen, Stokrooie, Stevoort

 

Hastière

Namen

Waals gewest

Hastière-Lavaux, Hermeton-sur-Meuse, Waulsort, Hastière-par-delà, Blaimont, Heer, Agimont

 

Havelange

Namen

Waals gewest

Havelange, Barvaux-Condroz, Flostoy, Jeneffe, Porcheresse, Verlée, Méan, Maffe, Miécret

 

Hechtel-Eksel

Limburg

Vlaams gewest

Hechtel, Eksel (>1882)

 

Heers

Limburg

Vlaams gewest

Heers, Batsheers, Gutschoven, Heks, Horpmaal, Klein-Gelmen, Mechelen-Bovelingen, Mettekoven, Opheers, Rukkelingen-Loon, Vechmaal, Veulen

 

Heist-op-den-Berg

Antwerpen

Vlaams gewest

Heist-op-den-Berg, Hallaar, Booischot, Itegem, Wiekevorst, Schriek (>1942)

 

Hélécine

Waals-Brabant

Waals gewest

Linsmeel, Opheylissem, Neerheylissem

 

Hemiksem

Antwerpen

Vlaams gewest

Hemiksem (>1670)

 

Hensies

Henegouwen

Waals gewest

Hensies, Hainin, Montrœul-sur-Haine, Thulin

 

Herbeumont

Luxemburg

Waals gewest

Herbeumont, Saint-Médard, Straimont

 

Herent

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Herent, Veltem-Beisem, Winksele

 

Herentals

Antwerpen

Vlaams gewest

Herentals (>1750), Morkhoven, Noorderwijk (>1813)

 

Herenthout

Antwerpen

Vlaams gewest

Herenthout (>1946)

 

Herk-de-Stad

Limburg

Vlaams gewest

Herk-de-Stad, Berbroek, Donk, Schulen

 

Herne

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Herne, Herfelingen, Sint-Pieters-Kapelle

 

Héron

Luik

Waals gewest

Héron, Lavoir, Waret-l'Évêque, Couthuin

 

Herselt

Antwerpen

Vlaams gewest

Herselt (>1760), Ramsel (>1748)

 

Herstal

Luik

Waals gewest

Herstal, Milmort, Vottem, Liers

 

Herstappe

Limburg

Vlaams gewest

Herstappe

 

Herve

Luik

Waals gewest

Herve, Chaineux, Grand-Rechain, Julémont, Battice, Xhendelesse, Bolland, Charneux

 

Herzele

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Herzele, Hillegem, Sint-Antelinks, Sint-Lievens-Esse, Steenhuize-Wijnhuize, Woubrechtegem, Ressegem, Borsbeke

 

Heusden-Zolder

Limburg

Vlaams gewest

Heusden, Zolder

 

Heuvelland

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Nieuwkerke, Dranouter, Wulvergem, Wijtschate, Westouter, Kemmel, Loker

 

Hoegaarden

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Hoegaarden, Meldert, Outgaarden

 

Hoei (Huy)

Luik

Waals gewest

Hoei, Ben-Ahin, Tihange

 

Hoeilaart

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Hoeilaart (>1862)

 

Hoeselt

Limburg

Vlaams gewest

Hoeselt, Romershoven, Sint-Huibrechts-Hern, Werm, Schalkhoven

 

Holsbeek

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Holsbeek (>1750), Kortrijk-Dustel, Sint-Pieters-Rode (>1901), Nieuwrode (>1799)

 

Honnelles

Henegouwen

Waals gewest

Angre, Angreau, Athis, Autreppe, Erquennes, Fayt-le-Franc, Marchipont, Montignies-sur-Roc, Onnezies, Roisin

 

Hooglede

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Hooglede, Gits

 

Hoogstraten

Antwerpen

Vlaams gewest

Hoogstraten, Meer, Minderhout, Wortel, Meerle (>1899)

 

Horebeke

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Sint-Kornelis-Horebeke, Sint-Maria-Horebeke

 

Hotton

Luxemburg

Waals gewest

Hotton, Fronville, Hampteau, Marenne

 

Houffalize

Luxemburg

Waals gewest

Houffalize, Nadrin, Mont, Tailles, Tavigny, Mabompré, Wibrin

 

Houthalen-Helchteren

Limburg

Vlaams gewest

Helchteren, Houthalen

 

Houthulst

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Houthulst, Klerken (>1885), Merkem

 

Houyet

Namen

Waals gewest

Houyet, Ciergnon, Finnevaux, Hulsonniaux, Mesnil-Église, Mesnil-Saint-Blaise, Celles, Custinne, Hour, Wanlin

 

Hove

Antwerpen

Vlaams gewest

Hove (>1801)

 

Huldenberg

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Huldenberg (>1716), Loonbeek, Neerijse (>1466), Ottenburg (>1770), Sint-Agatha-Rode (>1763)

 

Hulshout

Antwerpen

Vlaams gewest

Hulshout, Houtvenne, Westmeerbeek

 

Ichtegem

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Ichtegem, Bekegem, Eernegem (>1723)

 

Ieper

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Ieper, Brielen, Dikkebus, Sint-Jan, Hollebeke, Voormezele, Zillebeke, Boezinge, Zuidschote, Elverdinge, Vlamertinge (>1905)

 

Incourt

Waals-Brabant

Waals gewest

Incourt, Glimes, Opprebais, Piétrebais, Roux-Miroir

 

Ingelmunster

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Ingelmunster (>1856)

 

Itter (Ittre)

Waals-Brabant

Waals gewest

Itter, Virginal-Samme, Haut-Ittre

 

Izegem

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Izegem, Emelgem, Kachtem

 

Jabbeke

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Jabbeke, Snellegem, Stalhille, Varsenare, Zerkegem

 

Jalhay

Luik

Waals gewest

Jalhay, Sart

 

Jemeppe-sur-Sambre

Namen

Waals gewest

Jemeppe-sur-Sambre, Balâtre, Ham-sur-Sambre, Mornimont, Moustier, Onoz, Saint-Martin, Spy

 

Jette

 

Brussels gewest

Jette

 

Juprelle

Luik

Waals gewest

Juprelle, Lantin, Slins, Voroux-lez-Liers, Paifve, Nudorp, Villers-Saint-Siméon, Fexhe-Slins

 

Jurbeke (Jurbise)

Henegouwen

Waals gewest

Jurbeke, Erbaut, Erbisœul, Herchies, Masnuy-Saint-Jean, Masnuy-Saint-Pierre

 

Kalmthout

Antwerpen

Vlaams gewest

Kalmthout (>1937)

 

Kampenhout

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Kampenhout (>1624), Berg (>1825), Buken, Nederokkerzeel

 

Kapellen

Antwerpen

Vlaams gewest

Kapellen (>1777)

 

Kapelle-op-den-Bos

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Kapelle-op-den-Bos (>1666), Nieuwenrode (>1891), Ramsdonk (>1652)

 

Kaprijke

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Kaprijke, Lembeke

 

Kasteelbrakel (Braine-le-Château)

Waals-Brabant

Waals gewest

Kasteelbrakel, Woutersbrakel

 

Kasterlee

Antwerpen

Vlaams gewest

Kasterlee (>1433), Lichtaart, Tielen

 

Keerbergen

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Keerbergen (>1609)

 

Kelmis

Luik

Waals gewest

Kelmis, Neu-Moresnet, Hergenrath

 

Kinrooi

Limburg

Vlaams gewest

Kinrooi, Kessenich, Molenbeersel, Ophoven

 

Kluisbergen

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Berchem, Kwaremont, Ruien, Zulzeke

 

Knesselare

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Knesselare, Ursel

 

Knokke-Heist

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Knokke (>1932), Westkapelle, Heist, Ramskapelle

 

Koekelare

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Koekelare, Bovekerke, Zande

 

Koekelberg

 

Brussels gewest

Koekelberg 

 

Koksijde

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Koksijde, Oostduinkerke, Wulpen

 

Komen-Waasten (Comines-Warneton)

Henegouwen

Waals gewest

Komen, Houthem, Ploegsteert, Neerwaasten, Waasten

 

Kontich

Antwerpen

Vlaams gewest

Kontich (>1796), Waarloos (>1922)

 

Kortemark

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Kortemark (>1664), Handzame, Werken

 

Kortenaken

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Kortenaken, Ransberg, Hoeleden, Kersbeek-Miskom, Waanrode

 

Kortenberg

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Kortenberg (>1889), Erps-Kwerps (>1730), Everberg (>1764), Meerbeek

 

Kortessem

Limburg

Vlaams gewest

Kortessem, Vliermaalroot, Wintershoven, Guigoven, Vliermaal

 

Kortrijk

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Kortrijk (>1797), Bissegem, Heule, Bellegem, Kooigem, Marke, Rollegem, Aalbeke

 

Kraainem

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Kraainem (>1725)

 

Kruibeke

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Kruibeke, Bazel (>1664), Rupelmonde

 

Kruishoutem

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Kruishoutem, Nokere, Wannegem-Lede

 

Kuurne

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Kuurne (>1922)

 

La Bruyère

Namen

Waals gewest

Émines, Rhisnes, Villers-lez-Heest, Warisoulx, Bovesse, Meux, Saint-Denis

 

La Louvière

Henegouwen

Waals gewest

La Louvière, Haine-Saint-Paul, Haine-Saint-Pierre, Saint-Vaast, Trivières, Boussoit, Houdeng-Aimeries, Houdeng-Goegnies, Maurage, Strépy-Bracquegnies

 

La Roche-en-Ardenne

Luxemburg

Waals gewest

La Roche-en-Ardenne, Beausaint, Samrée, Ortho, Hives, Halleux

 

Laakdal

Antwerpen

Vlaams gewest

Eindhout, Vorst, Varendonk, Veerle

 

Laarne

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Laarne, Kalken

 

Lanaken

Limburg

Vlaams gewest

Lanaken, Gellik, Neerharen, Veldwezelt, Rekem

 

Landen

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Landen, Eliksem, Ezemaal, Laar, Neerwinden, Overwinden, Rumsdorp, Wange, Waasmont, Walsbets, Walshoutem, Wezeren, Attenhoven, Neerlanden

 

Langemark-Poelkapelle

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Bikschote (>1830), Langemark (>1829), Poelkapelle

 

Lasne

Waals-Brabant

Waals gewest

Couture-Saint-Germain, Lasne-Chapelle-Saint-Lambert, Maransart, Ohain, Plancenoit

 

Le Rœulx

Henegouwen

Waals gewest

Le Rœulx, Gottignies, Mignault, Thieu, Ville-sur-Haine

 

Lebbeke

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Lebbeke, Denderbelle, Wieze (>1859)

 

Lede

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Lede, Impe, Oordegem, Smetlede, Wanzele

 

Ledegem

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Ledegem, Rollegem-Kapelle, Sint-Eloois-Winkel

 

Léglise

Luxemburg

Waals gewest

Léglise, Assenois, Ébly, Mellier, Witry

 

Lendelede

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Lendelede

 

Lennik

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Gaasbeek, Sint-Kwintens-Lennik, Sint-Martens-Lennik (>1706)

 

Lens

Henegouwen

Waals gewest

Lens, Bauffe, Cambron-Saint-Vincent, Lombise, Montignies-lez-Lens

 

Leopoldsburg

Limburg

Vlaams gewest

Leopoldsburg, Heppen

 

Les Bons Villers

Henegouwen

Waals gewest

Frasnes-lez-Gosselies, Rèves, Villers-Perwin, Wayaux, Mellet

 

Lessen (Lessines)

Henegouwen

Waals gewest

Lessen, Papegem, Wannebecq, Ogy, Ghoy, Twee-Akren, Lessenbos, Woelingen

 

Leuven

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Leuven (>1564), Heverlee, Kessel-Lo, Wilsele (>1857), Wijgmaal

 

Leuze-en-Hainaut

Henegouwen

Waals gewest

Leuze-en-Hainaut, Grandmetz, Thieulain, Blicquy, Chapelle-à-Oie, Chapelle-à-Wattines, Pipaix, Tourpes, Willaupuis, Gallaix

 

Libin

Luxemburg

Waals gewest

Libin, Anloy, Ochamps, Redu, Smuid, Transinne, Villance

 

Libramont-Chevigny

Luxemburg

Waals gewest

Bras, Freux, Libramont, Moircy, Recogne, Remagne, Sainte-Marie-Chevigny, Saint-Pierre

 

Lichtervelde

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Lichtervelde

 

Liedekerke

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Liedekerke

 

Lier

Antwerpen

Vlaams gewest

Lier (>1733), Koningshooikt

 

Lierde

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Deftinge, Sint-Maria-Lierde, Hemelveerdegem, Sint-Martens-Lierde

 

Lierneux

Luik

Waals gewest

Lierneux, Arbrefontaine, Bra

 

Lijsem (Lincent)

Luik

Waals gewest

Lijsem, Pellen, Raatshoven

 

Lille

Antwerpen

Vlaams gewest

Lille, Gierle (>1719), Poederlee, Wechelderzande

 

Limburg (Limbourg)

Luik

Waals gewest

Limburg, Bilstain, Gulke

 

Linkebeek

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Linkebeek (>1764)

 

Lint

Antwerpen

Vlaams gewest

Lint

 

Linter

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Drieslinter, Melkwezer, Neerhespen, Neerlinter, Orsmaal-Gussenhoven, Overhespen, Wommersom

 

Lobbes

Henegouwen

Waals gewest

Lobbes, Mont-Sainte-Geneviève, Sars-la-Buissière, Bienne-lez-Happart

 

Lochristi

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Lochristi, Beervelde, Zaffelare, Zeveneken

 

Lokeren

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Lokeren, Daknam, Eksaarde (>1924)

 

Lommel

Limburg

Vlaams gewest

Lommel

 

Londerzeel

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Londerzeel (>1623), Malderen (>1602), Steenhuffel (>1657)

Lontzen

Luik

Waals gewest

Lontzen, Walhorn

 

Lo-Reninge

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Lo, Noordschote, Pollinkhove, Reninge

 

Lovendegem

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Lovendegem, Vinderhoute

 

Lubbeek

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Lubbeek, Linden, Binkom, Pellenberg

 

Luik (Liège)

Luik

Waals gewest

Luik (>1920), Glain, Rocourt, Bressoux, Jupille-sur-Meuse, Wandre, Grivegnée, Angleur, Chênée

 

Lummen

Limburg

Vlaams gewest

Lummen, Linkhout, Meldert

 

Maarkedal

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Etikhove, Maarke-Kerkem, Nukerke, Schorisse

 

Maaseik

Limburg

Vlaams gewest

Maaseik, Neeroeteren, Opoeteren

 

Maasmechelen

Limburg

Vlaams gewest

Eisden, Leut, Mechelen-aan-de-Maas, Meeswijk, Opgrimbie, Vucht, Boorsem, Uikhoven

 

Machelen

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Machelen, Diegem (>1687)

 

Maldegem

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Maldegem (>1664), Adegem, Middelburg

 

Malle

Antwerpen

Vlaams gewest

Oostmalle (>1857), Westmalle

 

Malmedy

Luik

Waals gewest

Malmedy, Bellevaux-Ligneuville, Bévercé

 

Manage

Henegouwen

Waals gewest

Manage, Bellecourt, Bois-d'Haine, Fayt-lez-Manage, La Hestre

 

Manhay

Luxemburg

Waals gewest

Dochamps, Grandmenil, Harre, Malempré, Odeigne, Vaux-Chavanne

 

Marche-en-Famenne

Luxemburg

Waals gewest

Marche-en-Famenne, Aye, Hargimont, Humain, On, Roy, Waha

 

Marchin

Luik

Waals gewest

Marchin, Vyle-et-Tharoul

 

Martelange

Luxemburg

Waals gewest

Martelange

 

Mechelen

Antwerpen

Vlaams gewest

Mechelen (>1397), Walem (>1803), Heffen (>1620), Hombeek (>1440), Leest (>1621), Muizen (>1615)

De eerste sporen van de Brabantse families vinden we in het Mechelse in 1397, toenmalige hoofdstad van het hertogdom Brabant. Deze stamlijn vindt haar oorsprong in de oudere stamlijn in het graafschap Vlaanderen.

Meerhout

Antwerpen

Vlaams gewest

Meerhout

 

Meeuwen-Gruitrode

Limburg

Vlaams gewest

Ellikom, Gruitrode, Meeuwen, Neerglabbeek, Wijshagen

De oudste melding van een stamouder Colaers is van 1642 te Meeuwen.

Meise

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Meise (>1438), Wolvertem (>1694)

 

Meix-devant-Virton

Luxemburg

Waals gewest

Meix-devant-Virton, Gérouville, Robelmont, Sommethonne, Villers-la-Loue

 

Melle

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Melle, Gontrode

 

Menen

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Menen, Lauwe, Rekkem

 

Merbes-le-Château

Henegouwen

Waals gewest

Merbes-le-Château, Fontaine-Valmont, Labuissière, Merbes-Sainte-Marie

 

Merchtem

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Merchtem (>1652), Brussegem, Ossel (>1617), Hamme

 

Merelbeke

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Merelbeke, Bottelare, Lemberge, Melsen, Munte, Schelderode

 

Merksplas

Antwerpen

Vlaams gewest

Merksplas (>1720)

 

Mesen

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Mesen

 

Messancy

Luxemburg

Waals gewest

Messancy, Hondelange, Wolkrange, Sélange, Habergy

 

Mettet

Namen

Waals gewest

Mettet, Biesme, Biesmerée, Graux, Oret, Saint-Gérard, Furnaux, Ermeton-sur-Biert, Stave

 

Meulebeke

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Meulebeke (>1723)

 

Middelkerke

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Middelkerke, Wilskerke, Leffinge, Mannekensvere, Schore, Sint-Pieters-Kapelle, Slijpe, Lombardsijde, Westende

 

Modave

Luik

Waals gewest

Modave, Outrelouxhe, Strée, Vierset-Barse

 

Moerbeke

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Moerbeke

 

Moeskroen (Mouscron)

Henegouwen

Waals gewest

Moeskroen, Luingne, Dottenijs, Herzeeuw

 

Mol

Antwerpen

Vlaams gewest

Mol (>1834)

 

Momignies

Henegouwen

Waals gewest

Momignies, Macon, Monceau-Imbrechies, Macquenoise, Beauwelz, Forge-Philippe, Seloignes

 

Mont-de-l'Enclus

Henegouwen

Waals gewest

Amougies, Anserœul, Orroir, Rozenaken

 

Montigny-le-Tilleul

Henegouwen

Waals gewest

Montigny-le-Tilleul, Landelies

 

Mont-Saint-Guibert

Waals-Brabant

Waals gewest

Mont-Saint-Guibert, Corbais, Hévillers

 

Moorslede

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Moorslede, Dadizele

 

Morlanwelz

Henegouwen

Waals gewest

Morlanwelz-Mariemont, Carnières, Mont-Sainte-Aldegonde

 

Mortsel

Antwerpen

Vlaams gewest

Mortsel (>1803)

 

Musson

Luxemburg

Waals gewest

Musson, Mussy-la-Ville

 

Namen (Namur)

Namen

Waals gewest

Namen, Beez, Belgrade, Saint-Servais, Saint-Marc, Bouge, Champion, Daussoulx, Flawinne, Malonne, Suarlée, Temploux, Vedrin, Boninne, Cognelée, Gelbressée, Marche-les-Dames, Dave, Jambes, Naninne, Wépion, Wierde, Erpent, Lives-sur-Meuse, Loyers

 

Nandrin

Luik

Waals gewest

Nandrin, Saint-Séverin, Villers-le-Temple, Yernée-Fraineux

 

Nassogne

Luxemburg

Waals gewest

Nassogne, Harsin, Bande, Grune, Ambly, Forrières, Lesterny, Masbourg

 

Nazareth

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Nazareth, Eke

 

Neerpelt

Limburg

Vlaams gewest

Neerpelt, Sint-Huibrechts-Lille

 

Neufchâteau

Luxemburg

Waals gewest

Neufchâteau, Grandvoir, Grapfontaine, Hamipré, Longlier, Tournay

 

Neupré

Luik

Waals gewest

Éhein, Rotheux-Rimière, Neuville-en-Condroz, Plainevaux

 

Nevele

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Nevele, Hansbeke, Landegem, Merendree, Poesele, Vosselare

 

Niel

Antwerpen

Vlaams gewest

Niel (>1729)

 

Nieuwerkerken

Limburg

Vlaams gewest

Nieuwerkerken, Binderveld, Kozen, Wijer

 

Nieuwpoort

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Nieuwpoort, Ramskapelle, Sint-Joris

 

Nijlen

Antwerpen

Vlaams gewest

Nijlen, Bevel (>1664), Kessel

 

Nijvel (Nivelles)

Waals-Brabant

Waals gewest

Nijvel, Monstreux, Baulers, Thines, Bornival

 

Ninove

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Ninove, Appelterre-Eichem, Denderwindeke, Lieferinge, Nederhasselt, Okegem, Voorde, Pollare, Meerbeke, Neigem, Aspelare, Outer

 

Oerle (Oreye)

Luik

Waals gewest

Oerle, Bergilers, Grandville, Lens-sur-Geer, Wouteringen

 

Ohey

Namen

Waals gewest

Ohey, Évelette, Haillot, Perwez (>1892), Goesnes, Jallet

 

Olen

Antwerpen

Vlaams gewest

Olen

 

Olne

Luik

Waals gewest

Olne

 

Onhaye

Namen

Waals gewest

Onhaye, Anthée, Serville, Falaën, Sommière, Weillen, Gerin

 

Oostende

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Oostende (>1716), Stene, Zandvoorde

 

Oosterzele

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Oosterzele (>1691), Balegem, Gijzenzele, Landskouter, Moortsele, Scheldewindeke

 

Oostkamp

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Oostkamp, Hertsberge, Ruddervoorde (>1864), Waardamme

 

Oostrozebeke

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Oostrozebeke (>1714)

 

Opglabbeek

Limburg

Vlaams gewest

Opglabbeek

 

Opwijk

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Opwijk (>1720), Mazenzele

 

Opzullik (Silly)

Henegouwen

Waals gewest

Opzullik, Fouleng, Gondregnies, Graty, Hellebecq, Hove, Thoricourt, Zullik

 

Orp-Jauche

Waals-Brabant

Waals gewest

Énines, Folx-les-Caves, Jandrain-Jandrenouille, Geten, Marilles, Noduwez, Orp-le-Grand

 

Ottignies-Louvain-la-Neuve

Waals-Brabant

Waals gewest

Ottignies, Céroux-Mousty, Limelette

 

Oudenaarde

Oost-Vlaanderen

Vlaams gewest

Oudenaarde, Bevere, Edelare, Eine, Ename, Heurne, Leupegem, Mater, Melden, Mullem, Nederename, Volkegem, Welden

 

Oudenburg

West-Vlaanderen

Vlaams gewest

Oudenberg, Ettelgem, Roksem, Westkerke

 

Oudergem

 

Brussels gewest

Oudergem 

 

Oud-Heverlee

Vlaams-Brabant

Vlaams gewest

Oud-Heverlee, Sint-Joris-Weert, Blanden, Haasrode, Vaalbeek (>1921)

 

Oud-Turnhout

Antwerpen

Vlaams gewest

Oud-Turnhout