Afbeelding met tekening

Automatisch gegenereerde beschrijving

© Laurentii.be, 2026

 

Genealogie Laurentii

Numquam solus incedes

 

Inhoud (hoofdmenu)

 

·         Blog

·         E-boeken (pdf)

·         Gezinsreconstructies (per gemeente)

·        Genealogie (deze reeks)

·         Indices (zoekfunctie)

·         Startpagina (Home)

·         Thematisch

·         Verhalen (chronologisch)

·         Verwante families

________________________

Verwante stamlijnenontstaan

Voornaamste stamlijnen, datum ontstaan familiewapen is bij benadering

[*] rechtstreekse voorouders auteur

 

 Lauwens / Lauwers Hombeek-Leest (Kleinbrabant)1568

 Lauwens / Lauwers andere van voorouderlijke lijn1568

^

Afbeelding met symbool, embleem, wapen, clipart

Automatisch gegenereerde beschrijving1468 Lauwereyns van Watervliet

Afbeelding met tekst, symbool

Automatisch gegenereerde beschrijving 1300 Afbeelding met tekst, logo, symbool, tekenfilm

Automatisch gegenereerde beschrijving 1300 Afbeelding met symbool, embleem, wapen, insigne

Automatisch gegenereerde beschrijving1506  1540 Lauwereyns, Lauwerens, Lauwens, Lauwers

1571 Lauwers (graafschap Vlaanderen)

1550 Lauwers (Holland)

1636 Laureinsens

image0561464  Lauwereyns van Terdeghem

^

image006.jpg865-1247  Lauwereyns van Diepenhede (+ heren van Cadzand)

________________________

 

 

WIL XV – 000607 - GEZIN Lauwers – Lamot +/- 1686 Willebroek

 

Jan Lauwers  huwde omstreeks 1686 met Cornelia Lamot. Jan Lauwers was gedoopt op 4 januari 1658 in Hombeek Sint-Maarten als zoon van Philip Lauwers  en Frederica De Vondel [ZIE HOM XIV – 000407]. Cornelia Lamot was vermoedelijk een dochter van Laurent Lamot en Anna des Mares (Demarez), gedoopt in Brussel[1].

 

·         Anna Lauwens  werd gedoopt op 18 juni 1686 in Willebroek Sint-Niklaas. Zij huwde Peter Steenackers [ZIE WIL XVI - 000710].

·         Catherine Lauwers  werd gedoopt op 25 maart 1688 in Willebroek Sint-Niklaas,

·         Jan Lauwers  werd gedoopt op 24 oktober 1689 in Willebroek Sint-Niklaas. Hij huwde in Mechelen Sint-Rombout met Johanna Vertommen (Vertonghen) [ZIE MEC XVI - 000715].

·         Hendrik Lauwers  werd gedoopt op 7 november 1692 te Willebroek,

·         Elisabeth Lauwens  werd gedoopt op 13 juli 1694 in Willebroek Sint-Niklaas. Zij huwde vermoedelijk op 2 oktober 1726 in Kapelle-op-den-Bos met Joos Van Campenhout.

·         Corneel Lauwers  werd geboren omstreeks 1700. Hij huwde op 8 september 1723 in Kapelle-op-den-Bos met Petronilla Vander Steen [ZIE KAP XVI – 000747].

·         Willem Lauwers  werd geboren omstreeks 1701. Hij huwde Afbeelding met verven, tekening, schets, huis

Automatisch gegenereerde beschrijvingin Niel met Anna Maria Vertommen (Vertonghen)  [ZIE NIEl XVI – 000759] en hertrouwde er met Magda Van Camp [ZIE NIEl XVI – 000864].

·         Maria Lauwers  werd gedoopt 13 februari 1704 in Willebroek Sint-Niklaas.

 

Afbeelding: de Sint-Niklaaskerk van Willebroek in 1600, van een onbekende tekenaar © uit private collectie, laurentii.be, 2024.

 

 

Jehan (Jean) de la Motte BaraffeFlorent de LA MOTTEAfbeeldingen: oudere familiewapens la Motte de Baraffle et de Neuverue uit de 14e-15e eeuw gevoerd in Frans-Vlaanderen en in Henegouwen en een wapen gevoerd op 11 juli 1302 door Florent de la Motte, die sneuvelde in de Slag bij Kortrijk (uiterst rechts). 

Cornelia LamotAfbeelding links: het familiewapen Lamot (la Motte) omstreeks 1640 in de Rupelstreek. Dit wapen werd geassocieerd met de families Lamot in Willebroek.

 

 

 

 

1801 - De brouwers Lamot

 

Jan Baptist Lamot was een nakomeling van de Willebroekse tak drie generaties later (generatie XVIII). Hij startte in 1801 in Boom, in de Rupelstreek, een brouwerij “De Rolaf” waar zich al in 1627 een brouwerij was gevestigd. Het waren zijn kleinzonen Richard en Charles (generatie XX) die brouwerij “De Kroon” oprichtten aan de Van Beethovenstraat in Mechelen. Het idee was om bier te brouwen van hoge gisting. In 1874 werden de activiteiten gesplitst.

Richard Lamot startte een nieuwe brouwerij “De Dijle” in de Drabstraat in Mechelen. Charles Lamot behield brouwerij “De Kroon” en annexeerde in 1904 een andere brouwerij “De Plein” die op de hoek van ’t Plein en de Zoutwerf lag. De uitgebreide brouwerij ging vanaf dan door het leven als brouwerij “De Kroon - De Plein”. Vanaf 1922 werden bieren van lage gisting geproduceerd en werd brouwerij “De Rolaf” van Boom geïntegreerd. Vanaf 1927 was er sprake van de “Brouwerij Lamot Ltd.” In Mechelen [zie foto © uit private collectie, +/- 1950].

 

Tussen 1935 en 1970 werden dertien andere brouwerijen opgekocht, tot de samensmelting met de Groep Bass Charington tot “Bass Belgium N.V.”. In 1981 volgde de overname door Piedboeuf. In 1978 werden de activiteiten verplaatst naar de industriezone “Mechelen-Zuid”, in het Bass Distributie Center.

In Willebroek (Klein-Willebroek) was er ook een brouwerij “Canton – N.V. Désiré Lamot” opgericht in een bestaande huisbrouwerij met een herberg aan de Rupeldijk, door Minnard Lamot (1802-1863, generatie XIX) in 1837, genoemd naar zijn zoon Désiré (1907-1959, generatie XX). Bij het overlijden van Désiré werd deze brouwerij Lamot gesloten.

 

 

 

 

 



[1] Kleindochter van Hendrik Lamot en Barbara Jacobs (Jacops). Zie ook de verwantschap met Rombout des Mares. Hij was op 23 februari 1637 in Mechelen Sint-Rombout gehuwd met Elisabeth Goris alias Bruers. Haar broer Jan huwde Anna Wauters en hertrouwde met Maria Smets (De Smet), haar broer Jacques huwde Catherine Ruelens, haar zus Maria huwde Corneel Brusselmans, haar broer Hendrik huwde Anna Daems en hertrouwde met Barbara De Proft, haar broer Michael huwde met Maria Peeters, en haar broer Willem huwde in 1699 in Boom met Maria Anna Selleslagh. De familie had voorouders in het graafschap Vlaanderen en vestigde zich nadien voornamelijk in  de Rupelstreek (Boom, Schelle, Hemiksem). In het Mechelse waren er verwantschappen met de families Raes en Van den Brande.