Afbeelding met tekening

Automatisch gegenereerde beschrijving

© Laurentii.be, 2026

 

Genealogie Laurentii

Numquam solus incedes

 

Inhoud (hoofdmenu)

 

·         Blog

·         E-boeken (pdf)

·         Gezinsreconstructies (per gemeente)

·        Genealogie (deze reeks)

·         Indices (zoekfunctie)

·         Startpagina (Home)

·         Thematisch

·         Verhalen (chronologisch)

·         Verwante families

________________________

Verwante stamlijnenontstaan

Voornaamste stamlijnen, datum ontstaan familiewapen is bij benadering

[*] rechtstreekse voorouders auteur

 

 Lauwens / Lauwers Hombeek-Leest (Kleinbrabant)1568

 Lauwens / Lauwers andere van voorouderlijke lijn1568

^

Afbeelding met symbool, embleem, wapen, clipart

Automatisch gegenereerde beschrijving1468 Lauwereyns van Watervliet

Afbeelding met tekst, symbool

Automatisch gegenereerde beschrijving 1300 Afbeelding met tekst, logo, symbool, tekenfilm

Automatisch gegenereerde beschrijving 1300 Afbeelding met symbool, embleem, wapen, insigne

Automatisch gegenereerde beschrijving1506  1540 Lauwereyns, Lauwerens, Lauwens, Lauwers

1571 Lauwers (graafschap Vlaanderen)

1550 Lauwers (Holland)

1636 Laureinsens

image0561464  Lauwereyns van Terdeghem

^

image006.jpg865-1247  Lauwereyns van Diepenhede (+ heren van Cadzand)

________________________

 

 

BERi XVIII – 001674 - GEZIN Jordens – Lauwens 1810 Antwerpen / Beverlo (Beringen)

 

Antoon Jordens huwde op 25 april 1810 in Antwerpen met Ann Margaretha Lauwens . Ann Margaretha Lauwens werd geboren omstreeks 1768 in Erps-Kwerps als dochter van  Peter Lauwens  en Barbara Arnoeyts (Arnouts) [ZIE ErKw XVII – 001153].

 

Antoon Jordens was geboren op 17 januari 1770 in Beverlo (bij Beringen) als zoon van Adriaan Jordens en Christine Geukens[1]. Na het overlijden van zijn ouders had hij zich gevestigd in Antwerpen. Na het huwelijk met Ann Margaretha, verhuisde het gezin naar Beverlo, waar Antoon winkelier werd. Ann Margriet Lauwens overleed op 20 april 1833 in Beverlo. Antoon Jordens overleed op 25 januari 1834 in Beverlo, 64 jaar oud.

 

·         Constance Jordens werd geboren op 18 november 1813 in Beverlo. Zij was winkelierster zoals haar ouders en huwde op 13 juni 1844 in Beverlo met Jan Mathijs Jordens, een zoon van Pieter Jan Jordens en Marie-Thérèse Caerts. Zij overleed op 18 juni 1874 in Beverlo, 60 jaar oud. Jan Mathijs Jordens overleed eerder op 2 december 1857 in Beverlo, 46 jaar oud. De kinderen volgden in het voetspoor van de ouders. De oudste zoon Fernand Eduard Jordens (generatie XX) was winkelier. Hij huwde Marie Clementine Geukens op 2 mei 1874 in Heppen, toen nog een gehucht van Beverlo, en overleed op 12 september 1876 in Beverlo, 31 jaar oud. Ook zoon Alfons Bonaventure Jordens (generatie XX) was winkelier. Dochter Marie-Thérèse Jordens (generatie XX) was eveneens winkelierster. Zij huwde op 7 maart 1891 in Elsene met Victor Arthur Dufour, en woonde in 1879 in Antwerpen, nadat zij een voorhuwelijks kind Livien Alfons Jordens (generatie XXI), op de wereld zette in 1877 in Beverlo. Livien Alfons Jordens huwde op 27 augustus 1903 in Neerpelt met Petronilla Van Hertum (Van Hirtum) en vestigde zich in Neerpelt. Zijn zoon Miel Jordens (generatie XXII) overleed op 18 mei 2008 in Lommel, 83 jaar oud.

 

 

1813 – Antoon Jordens en Ann Margriet Lauwens in Beverlo bij Beringen

 

 

Foto: de Sint-Lambertuskerk van Beverlo, in 1788 heropgebouwd nadat deze in 1777 was afgebrand, met bijkomende herstellingen in 1838-1842 en de restauratie in 1958 na oorlogsschade in 1940 [Foto onder Creative Commons licentie CC BY-SA 3.0, Sonuwe, 2007].

 

Antoon Jordens en Ann Margriet Lauwens  bouwden vanaf 1813 een leven uit in Beverlo bij Beringen. Zij hadden elkaar leren kennen in Antwerpen en waren er in 1810 gehuwd. Hij was afkomstig van Beverlo, zij van Erps-Kwerps.

 

Antoon moet als kind de oude kerk nog hebben gekend. Alleszins was de nieuwe al een vertrouwd zicht voor het gezin Jordens-Lauwens, op de muur om de begraafplaats na die pas tussen 1838-1842 werd opgericht, de kruiswegstaties ui 1888, en de glas-in-loodramen die dateerden van 1955. Van de kerk uit hun tijd bleven de barokaltaren bewaard, de credenstafel[2], een biechtstoel, heiligenbeelden, schilderijen en liturgisch zilverwerk. Het militaire ‘Kamp van Beverlo’ heeft het koppel niet meer gekend. Dit kreeg pas vorm vanaf 1835, één tot twee jaar na hun overlijden, na de kersverse onafhankelijkheid van België nog als vooruitgeschoven verdedigingspost nabij de grens met Nederland. De oprichting van het militair kamp zou tot de afsplitsing van de gehuchten Heppen en Leopoldsburg leiden in 1850.

 

 

 

 

 

 



[1] Hij was het jongste kind van Adriaan Jordens die eerder op 9 augustus 1739 in Beverlo was gehuwd met Elisabeth Theunis. Zijn vader Adriaan was op 19 november 1757, na het overlijden van Elisabeth, hertrouwd met Christine Geukens.

[2] Tafel aan de zijkant van het priesterkoor, waar de benodigdheden voor het misoffer stonden.