The image depicts a detailed heraldic coat of arms featuring a regal figure with a crown and shield, surrounded by ornate, multi-tiered heraldic shields.

Door AI gegenereerde inhoud is mogelijk onjuist.

© Laurentii.be, 2026

 

Genealogie Laurentii

Numquam solus incedes

 

Inhoud (hoofdmenu)

 

·         Blog

·         E-boeken (pdf)

·         Gezinsreconstructies (per gemeente)

·        Genealogie (deze reeks)

·         Indices (zoekfunctie)

·         Startpagina (Home)

·         Thematisch

·         Verhalen (chronologisch)

·         Verwante families

________________________

Verwante stamlijnenontstaan

Voornaamste stamlijnen, datum ontstaan familiewapen is bij benadering

[*] rechtstreekse voorouders auteur

 

 Lauwens/ Lauwers Hombeek-Leest (Kleinbrabant)1568

 Lauwens/ Lauwers andere van voorouderlijke lijn1568

^

Afbeelding met symbool, embleem, wapen, clipart

Automatisch gegenereerde beschrijving1468 Lauwereyns van Watervliet

Afbeelding met tekst, symbool

Automatisch gegenereerde beschrijving 1300 Afbeelding met tekst, logo, symbool, tekenfilm

Automatisch gegenereerde beschrijving 1300 Afbeelding met symbool, embleem, wapen, insigne

Automatisch gegenereerde beschrijving1506  1540 Lauwereyns, Lauwerens, Lauwens, Lauwers

1571 Lauwers (graafschap Vlaanderen)

1550 Lauwers (Holland)

1636 Laureinsens

image0561464 Lauwereyns van Terdeghem

^

865-1247 Lauwereyns van Diepenhede (+ heren van Cadzand)

________________________

 

The image depicts a graceful bird in flight with a serene, ethereal glow.

Door AI gegenereerde inhoud is mogelijk onjuist.

 

SUff – A09000009 – GEZIN van Cadsant-van Suffolk 930 Suffolk, Engeland [*]

 

 

Uitleg bij de generatiecodes: vanaf Odin Lauwereyns van Diepenhede tellen we 27 generaties tot nu. Hier gaan we verder terug in de tijd en tellen we terug: A01 is de generatie -I (28e generatie terug in de tijd), A09 was de 36e generatie terug in de tijd.

 

 

Antoon I van Cadsant  werd geboren omstreeks 912 in Suffolk, Engeland, als zoon van Arthur van Cadsant  en Eysteinsdottir [ZIE SUff – A10000010]. Hij huwde met Hulle van Suffolk, een dochter van Hallad van Suffolk en overleed in Suffolk, Engeland.

 

o    Olivier van Cadsant  werd geboren omstreeks 930 in Suffolk, Engeland[1]. Hij huwde in Cadzand met NN. van de Kievvitepolder[2]  en overleed in Cadzand [ZIE CADz – A08000008].

 

  

Afbeelding met kaart

Automatisch gegenereerde beschrijving

 

930 - Hulle van Suffolk huwde Antoon van Cadsant, een stukje Viking geschiedenis

 

 

Hulle van Suffolk was een dochter van Hallad van Suffolk[3] en van Groa van Dublin[4] [generatie A10, generatie 37 terug in de tijd] en was de kleindochter van Rognvald (Ragnar) van Hedmark en Ragnilde van Moere van Trondheim [generatie A11, generatie 38 terug in de tijd].

 

Dat maakte dat Rollo (Hrolf), heer van Normandië (860-932), haar broer was, net als Bernard de Deen van Pont-Audemer (870-955), Tork Hrollanger Rognvadsson van Hedmark (Heiđmǫrken in Oudnoors) en Richard de Deen van Cotentin Saint Sauveur [alle generatie A09, generatie 36 terug in de tijd].

 

Grootvader Rognvald van Hedmark was een zoon van Eystein II Glumra Ivarsson van Hedmark [generatie A11, generatie 38 terug in de tijd], van wie een dochter Eysteinsdottir met Acturus van Cadsant was gehuwd omstreeks 912 [generatie A10, generatie 37 terug in de tijd].

 

Via grootmoeder Ragnilde de Moere de Trondheim, waren de overgrootouders Rollo Nefja[5] de Moere [generatie A11, generatie 38 terug in de tijd], zoon van Halfdan de Moere de Vestold [generatie A12, generatie 39 terug in de tijd], en Wido de Senlis [generatie A11, generatie 38 terug in de tijd], de dochter van de Karolinger Bernard I en Cunegonde van Toulouse [generatie A12, generatie 39 terug in de tijd].

 

Het was grootnonkel Rollo Nefja de Moere van Hulle van Suffolk, die in 874 de eerste burcht van Cadsant had vernield en die daarbij de grootvader van Olivier van Cadsant, Acturus van Cadsant, had meegenomen op rooftocht [generatie A10, generatie 37 terug in de tijd]. Een merkwaardige voorgeschiedenis die leidde tot het huwelijk van Acturus met Eysteinsdottir en tot het huwelijk van Antoon I van Cadsant  met Hulle.

 

 

 

 

 

 



[1] Sommige bronnen vermeldden Cadzand als geboorteplaats.

[2] Een duingebied ten westen van Cadzand-Bad, naast het later genoemde natuurgebied het Zwin.

[3] Sommige bronnen vermeldden hem als Hallad Malahule of Orkney.

[4] Zij was een dochter van Olaf II de Witte van Dublin en van Auda van Schotland.

[5] De bijnaam betekende ‘grootneus’.